- PTR016V0800-TR1
PTR016V0800-TR1
Eaton Electronics / Bussmann
PTC Resettable Fuse 8A(hold) 13.6A(trip) 16VDC 100A 3W 5s 0.005Ohm Radial 12.7 X 3.1 X 23mm T/R
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
REEL Packaging
Description