- PTR016V0600-TR
PTR016V0600-TR
Eaton Electronics / Bussmann
PTC Resettable Fuse 6A(hold) 10.2A(trip) 16VDC 100A 2.8W 3.3s 0.006Ohm Radial 10.7 X 3.1 X 17.1mm T/R
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
REEL Packaging
Description