- GDB-315MA
GDB-315MA
Eaton Electronics / Bussmann
Fuse Miniature Fast Acting 0.315A 250V Holder Cartridge 5 X 20mm Glass UL/VDE
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Bulk Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: GDB315MA
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Eaton Electronics / Bussmann
Part No:GDB-315MA
Unit of Measure:Per Each
RoHS:No
HTS:8536100020
COO:CN
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
5 -
Type:Miniature
Fuse Size:5 x 20 mm
Acting:Fast
Current Rating:0.315 A
Maximum AC Voltage Rating:250 V