- BK/C519-1.5A
BK/C519-1.5A
Eaton Electronics / Bussmann
Fuse Subminiature Slow Blow Acting 1.5A 250V Holder Cartridge 5 X 15mm Glass Carton CSA/UL
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Description
Search Keywords: BKC51915A
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Eaton Electronics / Bussmann
Part No:BK/C519-1.5A
Unit of Measure:Per Each
RoHS:No
HTS:8536490055
COO:CN
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
100 -
Type:Subminiature
Fuse Size:5 x 15 mm
Acting:Slow Blow
Current Rating:1.5 A
Maximum AC Voltage Rating:250 V