- BK/ABC-V-20-R
BK/ABC-V-20-R
Eaton Electronics / Bussmann
Fuse Miniature 20A 250V Fast 2-Pin Axial Through Hole
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Bulk Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: BKABCV20R
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Eaton Electronics / Bussmann
Part No:BK/ABC-V-20-R
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536100040
COO:CN
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
100 -
Type:Miniature
Fuse Size:1/4 x 1-1/4 in
Acting:Fast
Current Rating:20 A
Maximum AC Voltage Rating:250 V
Maximum DC Voltage Rating:125 V