- 41206ESDA-TR1
41206ESDA-TR1
Eaton Electronics / Bussmann
ESD Suppressor Polymer 12V 8-Pin SMD T/R
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Discontinued
Reel Packaging
Description
Search Keywords: 41206ESDATR1
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Eaton Electronics / Bussmann
Part No:41206ESDA-TR1
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8533408070
COO:TW
ECCN:EAR99
Reel Pack:
1 -
Type:Polymer
Maximum Working Voltage:12(Typ) V
Capacitance Value:1 pF
Typical Trigger Voltage:150 V
Operating Temperature:-40 to 105 °C