- 413-K14-LN2-30A
413-K14-LN2-30A
E-T-A Engineering Technology
Circuit Breaker Thermal 1Pole 30A 28VDC
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Box Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: 413K14LN230A
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:E-T-A Engineering Technology
Part No:413-K14-LN2-30A
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536200040
COO:DE
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
1 -
Type:Thermal2867
Voltage Rating:282868VDC
Number of Poles:12860
Current Rating:30 A
Terminal Design:Screw2865
Operating Temperature:-55 to 75 °C