- 412-K14-LN2-15A
412-K14-LN2-15A
E-T-A Engineering Technology
Circuit Breaker Thermal 1Pole 15A 115VAC
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Box Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: 412K14LN215A
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:E-T-A Engineering Technology
Part No:412-K14-LN2-15A
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536200020
COO:DE
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
1 -
Type:Thermal2867
Voltage Rating:1152868VAC,282868VDC
Number of Poles:12860
Current Rating:15 A
Terminal Design:Screw2865
Operating Temperature:-55 to 75 °C