RN60E1002B
Vishay / Dale
Metal Film Resistor - 10 kOhm ±0.1% - 0.25W - ±25ppm/°C - Axial - Through Hole
RoHS Compliant
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: RN60E1002B
  • Part No:
    RN60E1002B
  • Power Rating:
    0.125 (1/8) W
  • Resistance Value:
    10 KOhm
  • Tolerance:
    0.1 %
  • Temperature Coefficient:
    ±25 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -65 to 175 °C
  • Dimension:
    8.74 x 3.68 mm