SSF67A25B100
Cynergy3
2 Level switch in SS 316 25VA PVC 7/0.2 25mm & 100mm levels
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: SSF67A25B100
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Cynergy3
  • Part No:
    SSF67A25B100
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    TW
  • ECCN:
    EAR99
    3
  • Output Type:
    SPST-NO
  • Typical Operating Supply Voltage:
    N/A
  • Vertical Sensing Level:
    Yes
  • Operating Temperature:
    135°C Max
  • Connection Type:
    Wire Lead
  • Dimension:
    127mm x 28mm dia