IPSU-GP150-3
Cynergy3
Pressure Transmitter 0-150psiG 0-100mV DIN plug 1/4"NPT
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Discontinued
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: IPSUGP1503
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Cynergy3
  • Part No:
    IPSU-GP150-3
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Media:
    N/A
  • Output Voltage:
    0 to 0.1 V
  • Mounting:
    Stud
  • Operating Temperature:
    -20 to 80 °C
  • Dimension:
    24 x 92.8 mm
  • Device Pressure Type:
    Gage
  • Operating Pressure Range:
    0 to 150 psi
  • Accuracy:
    ±0.25 %