VSK-S20-12U-T
CUI Inc.
AC/DC Power Supply- 1 Output - Encapsulated - 12V@1.6 A - 20W
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Tray Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: VSKS2012UT
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    CUI Inc.
  • Part No:
    VSK-S20-12U-T
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    12
  • Dimensions LxWxH:
    3.78 x 2.13 x 1.26 in