VOF-120-48
CUI Inc.
AC/DC Power Supply - 1 Output - Open Frame - 48V@2.5 A - 120W
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
BOX Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: VOF12048
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    CUI Inc.
  • Part No:
    VOF-120-48
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Dimensions LxWxH:
    5 x 3 x 1.32 in