VMS-300A-36
CUI Inc.
AC/DC Power Supply - 1 Output Open Frame - Open Frame, Chassis Mount - 36 V, 8.34 A - 300W
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Box Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: VMS300A36
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    CUI Inc.
  • Part No:
    VMS-300A-36
  • Alias/AKA:
    VMS-300A-36
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    25
  • Dimensions LxWxH:
    3 x 5 x 1.123 in