VF-S250-24A
CUI Inc.
AC/DC Power Supply - 1 Output - 24V@10.42 A - 250W
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Tray Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: VFS25024A
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    CUI Inc.
  • Part No:
    VF-S250-24A
  • Alias/AKA:
    VF-S250-24A
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    TW
  • ECCN:
    EAR99
    20
  • Dimensions LxWxH:
    5 x 3.2 x 1.5 in