VBM-360-24-CNF
CUI Inc.
AC/DC Power Supply - 1 Output - Baseplate-Cooled, Enclosed - 24V@14.8 A - 355W
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Discontinued
Boxes Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: VBM36024CNF
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    CUI Inc.
  • Part No:
    VBM-360-24-CNF
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Dimensions LxWxH:
    5.39 x 3.425 x 1.7 in