VBM-100-24
CUI Inc.
AC/DC Power Supply - 1 Output - Baseplate-Cooled, Encapsulated - PCB Mount - 24V@4.2A - 100W
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Discontinued
Box Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: VBM10024
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    CUI Inc.
  • Part No:
    VBM-100-24
  • Alias/AKA:
    VBM-100-24
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Dimensions LxWxH:
    4.6 x 2.4 x 0.67 in