CB3LV-3I-100.0000-T
CTS Corporation
Oscillator XO 100MHz ±50ppm 15pF HCMOS/TTL 55% 3.3V 4-Pin SMD T/R
Description +
Search Keywords: CB3LV3I1000000T
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    CTS Corporation
  • Part No:
    CB3LV-3I-100.0000-T
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1000
  • Type:
    Crystal Oscillator
  • Supplier Package:
    N/A
  • Load Capacitance:
    15 pF
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C
  • Maximum Symmetry:
    55 %
  • Standard Frequency:
    100 MHz
  • Frequency Stability:
    ±50 ppm