CB3LV-2I-10M000000
CTS Corporation
Oscillator XO 10MHz A±100ppm 50pF HCMOS/TTL 55% 3.3V 4-Pin SMD T/R
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: CB3LV2I10M000000
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    CTS Corporation
  • Part No:
    CB3LV-2I-10M000000
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    KR
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Type:
    Crystal Oscillator12732
  • Load Capacitance:
    50 pF
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C
  • Maximum Symmetry:
    55 %
  • Standard Frequency:
    10 MHz
  • Frequency Stability:
    ±100 ppm
  • Frequency Aging:
    ±5 ppm/(1st) Year