CB3-3C-7M3728
CTS Corporation
Oscillator XO 7.3728MHz ±50ppm 50pF HCMOS/TTL 55% 5V 4-Pin SMD T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: CB33C7M3728
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    CTS Corporation
  • Part No:
    CB3-3C-7M3728
  • Alias/AKA:
    CB3-3C-7M372800
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    TW
  • ECCN:
    EAR99
    1000
  • Type:
    Crystal Oscillator
  • Supplier Package:
    N/A
  • Load Capacitance:
    50 pF
  • Operating Temperature:
    -20 to 70 °C
  • Maximum Symmetry:
    55 %
  • Standard Frequency:
    7.3728 MHz
  • Frequency Stability:
    ±50 ppm