752125191APTR13
CTS Corporation
18 Resistor Dual Terminator Network - 190 ohm (+/-) 2% - 80mW - SMD 12SRT - RoHS
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 752125191APTR13
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    CTS Corporation
  • Part No:
    752125191APTR13
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    MY
  • ECCN:
    EAR99
    6000
  • Case Size:
    N/A
  • Circuit Designator:
    TERM11402
  • Number of Resistors:
  • Number of Terminals:
  • Power Rating:
    1.7 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.12 W
  • Resistance Value:
    330/470 Ohm
  • Tolerance:
    211425%
  • Temperature Coefficient:
    ±200 ppm/°C