742C163220JP
CTS Corporation
The 742C163220JP is an isolated, thick film chip resistor array containing eight 22 Ω resistors with a ±5% tolerance in a 16 ...
Description +
The 742C163220JP is an isolated, thick film chip resistor array containing eight 22 Ω resistors with a ±5% tolerance in a 16-pin surface-mount package.
Search Keywords: 742C163220JP
  • Part No:
    742C163220JP
  • Resistance Value:
    22 Ohm
  • Tolerance:
    5 %
  • Temperature Coefficient:
    ±200 ppm/°C