- PF380D25
PF380D25
Sensata / Crydom
Solid State Relay - SPST-NO (1 Form A) - AC, Zero Cross Output - 4 to 15VDC Input - 25A, 48 to 530V - 4-SIP Package - PC Pin T ...
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
EACH Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Solid State Relay - SPST-NO (1 Form A) - AC, Zero Cross Output - 4 to 15VDC Input - 25A, 48 to 530V - 4-SIP Package - PC Pin Termination.
Search Keywords: PF380D25
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Sensata / Crydom
Part No:PF380D25
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536490080
COO:MX
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
20 -
Output Type:AC
Maximum Output Voltage:530(RMS) V
Maximum Output Current:25(RMS) A
Output Device:SCR
Input Type:DC
Input Voltage:15 V