Search Keywords: MCMX100D6
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Sensata / Crydom
  • Part No:
    MCMX100D6
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    MX
  • ECCN:
    EAR99
    10
  • Output Type:
    DC
  • Maximum Output Voltage:
    100 V
  • Maximum Output Current:
    6(RMS) A
  • Output Device:
    MOSFET
  • Input Type:
    DC
  • Input Voltage:
    10 V
  • Mounting:
    Through Hole
  • Circuit Arrangement:
    N/A
  • Dimension:
    43.1 x 10.2 x 26.04 mm