M50100TB600
Sensata / Crydom
Bridge Rectifier - Three Phase - 600V Peak Reverse (Max) - 100A Average Rectified (Io) - 1.2V @ 100A Forward (Vf) (Max) @ If - ...
Description +
Bridge Rectifier - Three Phase - 600V Peak Reverse (Max) - 100A Average Rectified (Io) - 1.2V @ 100A Forward (Vf) (Max) @ If - Module Package.
Search Keywords: M50100TB600
  • Part No:
    M50100TB600
    EAR99
    10
  • Configuration:
    Single
  • Bridge Type:
    Three Phase
  • Dimension:
    57.5 x 44.4 x 24.1 mm