- M5010015FV
M5010015FV
Sensata / Crydom
Power Module - Circuit Type 1 - 100 A Maximum Load Current - 480 VAC Operating Voltage Range - SCR/Diode Module - Free Wheelin ...
Description
Power Module - Circuit Type 1 - 100 A Maximum Load Current - 480 VAC Operating Voltage Range - SCR/Diode Module - Free Wheeling Diode - External Suppressor - Panel Mount.
Search Keywords: M5010015FV
Supplier:Sensata / Crydom
Part No:M5010015FV
Supplier Standard Pack:
60 -
Maximum Gate Trigger Current:150 mA
Family:M5010015
Dimension:57.5 x 44.4 x 29 mm
Maximum Gate Peak Inverse Voltage:5 V