- M5010015F
M5010015F
Sensata / Crydom
Power Module - Circuit Type 1 - 100 A Maximum Load Current - 480 VAC Operating Voltage Range - SCR/Diode Module - Free Wheelin ...
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
EACH Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Power Module - Circuit Type 1 - 100 A Maximum Load Current - 480 VAC Operating Voltage Range - SCR/Diode Module - Free Wheeling Diode - Panel Mount.
Search Keywords: M5010015F
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Sensata / Crydom
Part No:M5010015F
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8541300080
COO:MX
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
10 -
Maximum Gate Peak Inverse Voltage:5 V
Family:M5010015
Maximum Gate Trigger Current:150 mA
Dimension:57.5 x 44.4 x 29 mm