- M5010012FV
M5010012FV
Sensata / Crydom
Power Module - Circuit Type 1 - 100 A Maximum Load Current - 240 VAC Operating Voltage Range - SCR/Diode Module - Free Wheelin ...
Description
Power Module - Circuit Type 1 - 100 A Maximum Load Current - 240 VAC Operating Voltage Range - SCR/Diode Module - Free Wheeling Diode - External Suppressor - Panel Mount.
Search Keywords: M5010012FV
Supplier:Sensata / Crydom
Part No:M5010012FV
10 -
Maximum Gate Peak Inverse Voltage:5 V
Family:M5010012
Maximum Gate Trigger Current:150 mA
Dimension:57.5 x 44.4 x 29 mm