- HD48110-10
HD48110-10
Sensata / Crydom
Solid State Relay - 4-32 VDC Control Voltage Range - 110 A Maximum Load Current - 48-530 VAC Operating Voltage Range - Instant ...
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
EACH Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Solid State Relay - 4-32 VDC Control Voltage Range - 110 A Maximum Load Current - 48-530 VAC Operating Voltage Range - Instantaneous Turn-On - Screw Termination - Panel Mount.
Search Keywords: HD4811010
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Sensata / Crydom
Part No:HD48110-10
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536490080
COO:MX
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
110 -
Output Type:AC
Maximum Output Voltage:530 V
Maximum Output Current:110 A
Output Device:SCR
Input Type:DC
Input Voltage:32 V
Mounting:Screw
Circuit Arrangement:N/A
Dimension:58.4 x 45.7 x 23 mm