DRC3R40D400
Sensata / Crydom
Solid State Reversing Contactor - 18-30 VAC Control Voltage Range - 7.6 A Maximum Load Current - 400 VAC Operating Voltage - L ...
Description +
Solid State Reversing Contactor - 18-30 VAC Control Voltage Range - 7.6 A Maximum Load Current - 400 VAC Operating Voltage - LED Input Status Indicator - DIN Rail Mounting.
Search Keywords: DRC3R40D400
  • Part No:
    DRC3R40D400
  • Dimension:
    45.31 x 86.71 x 96.02 mm