DRA-CN048D24
Sensata / Crydom
Solid State Relay - 15-30 VDC Control Voltage Range - 100 mA Maximum Load Current - 0-48 VDC Operating Voltage Range - Yellow ...
Description +
Solid State Relay - 15-30 VDC Control Voltage Range - 100 mA Maximum Load Current - 0-48 VDC Operating Voltage Range - Yellow LED Input Status Indicator - DIN Rail Mounting.
Search Keywords: DRACN048D24
  • Part No:
    DRA-CN048D24
    EAR99
    15
  • Maximum Output Voltage:
    48 V
  • Maximum Output Current:
    0.1 A
  • Input Voltage:
    30 V
  • Circuit Arrangement:
    1 Form A
  • Dimension:
    80 x 6.1 x 92.6 mm