DRA-CN024D05
Sensata / Crydom
Solid State Relay - 3-12 VDC Control Voltage Range - 3.5 A Maximum Load Current - 0-24 VDC Operating Voltage Range - Yellow LE ...
Description +
Solid State Relay - 3-12 VDC Control Voltage Range - 3.5 A Maximum Load Current - 0-24 VDC Operating Voltage Range - Yellow LED Input Status Indicator - DIN Rail Mounting.
Search Keywords: DRACN024D05
  • Part No:
    DRA-CN024D05
    EAR99
    15
  • Maximum Output Voltage:
    24 V
  • Maximum Output Current:
    3.5 A
  • Input Voltage:
    12 V
  • Circuit Arrangement:
    1 Form A
  • Dimension:
    80 x 6.1 x 92.6 mm