Search Keywords: DP4R60D60B
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Sensata / Crydom
  • Part No:
    DP4R60D60B
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    MX
  • ECCN:
    EAR99
    25
  • Output Type:
    DC
  • Maximum Output Voltage:
    48 V
  • Maximum Output Current:
    60 A
  • Output Device:
    N/A
  • Input Type:
    DC
  • Input Voltage:
    15 V
  • Mounting:
    Screw
  • Circuit Arrangement:
    N/A
  • Dimension:
    104 x 73.5 x 35.1 mm