- D24125-10
D24125-10
Sensata / Crydom
Solid-State Relay - Control Voltage 3-32 VDC - Max Input Current 12 mA - Output 24-280 VAC - Max Load Current 125 A - 4 Pins - ...
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
EACH Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Solid-State Relay - Control Voltage 3-32 VDC - Max Input Current 12 mA - Output 24-280 VAC - Max Load Current 125 A - 4 Pins - 1 Form A - Screw Termination
Search Keywords: D2412510
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Sensata / Crydom
Part No:D24125-10
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536490080
COO:MX
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
10 -
Output Type:AC
Maximum Output Voltage:280(RMS) V
Maximum Output Current:125(RMS) A
Output Device:SCR
Input Type:DC
Input Voltage:32 V
Mounting:Screw
Circuit Arrangement:N/A
Dimension:58.4 x 45.7 x 23 mm