- CWA4810-10
CWA4810-10
Sensata / Crydom
Solid State Relay - 90-280 VAC Control - 10 A Max Load - 48-660 VAC Operating - Instantaneous - LED Status - Panel Mount.
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
EACH Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: CWA481010
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Sensata / Crydom
Part No:CWA4810-10
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536490080
COO:MX
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
175 -
Output Type:AC
Maximum Output Voltage:660 V
Maximum Output Current:10(RMS) A
Output Device:SCR
Input Type:AC
Input Voltage:280(RMS) V
Mounting:Screw
Circuit Arrangement:N/A
Dimension:45.7 x 58.4 x 33 mm