- A24110E-10
A24110E-10
Sensata / Crydom
Relay SSR 3mA 36V AC/DC-IN 110A 280V AC-OUT 4-Pin
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Description
Search Keywords: A24110E10
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Sensata / Crydom
Part No:A24110E-10
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8541409500
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
10 -
Output Type:AC
Maximum Output Voltage:280(RMS) V
Maximum Output Current:110(RMS) A
Output Device:SCR
Input Type:AC,DC
Input Voltage:36(RMS) V
Mounting:Screw
Circuit Arrangement:N/A
Dimension:58.4 x 45.7 x 23 mm