Search Keywords: PRMA1B24C
  • Part No:
    PRMA1B24C
  • DC Coil Voltage:
    24 V
  • Contact Arrangement:
    SPST-NC
  • Maximum AC Switching Voltage:
    200 V
  • Maximum DC Switching Voltage:
    200 V
  • Maximum Carry Current:
    2 A
  • Maximum Switching Current:
    0.5 A
  • Maximum Switching Power:
    10 W