Search Keywords: PRMA1A12C
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Coto Technology
  • Part No:
    PRMA1A12C
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • ECCN:
    EAR99
    250
  • Type:
    Dry
  • DC Coil Voltage:
    12 V
  • Contact Arrangement:
    SPST-NO
  • Maximum AC Switching Voltage:
    200 V
  • Maximum DC Switching Voltage:
    200 V
  • Maximum Carry Current:
    2 A
  • Maximum Switching Current:
    0.5 A
  • Maximum Switching Power:
    10 W