VPR520U100E1E
Cornell Dubilier
Cap Aluminum Lytic 52uF 100V -10% to 75% (13 X 33mm) Radial 5.08mm 2000h 105°C
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: VPR520U100E1E
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Cornell Dubilier
  • Part No:
    VPR520U100E1E
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Capacitance Value:
    52 uF
  • Tolerance:
    -10 to 75 %
  • Operating Temperature:
    -55 to 105 °C
  • Mounting:
    Through Hole
  • Voltage:
    100 VDC