- SCRN206R-F
SCRN206R-F
Cornell Dubilier
Cap Film 20uF 200V Paper 10%( 68.326 X 39.624 X 107.95mm) Metal Oval Can 80°C
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
CARTON Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: SCRN206RF
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Cornell Dubilier
Part No:SCRN206R-F
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8532100000
COO:US
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
100 -
Dielectric:Paper
Voltage:200 VDC
Capacitance Value:20 uF
Tolerance:10 %
Mounting:N/A
Termination Style:Screw Terminal
Size:68.326 x 39.624 x 107.95 mm