Search Keywords: PSU21665A
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Cornell Dubilier
  • Part No:
    PSU21665A
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    US
  • ECCN:
    EAR99
    64
  • Capacitance Value:
    216 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 65 °C
  • Mounting:
    Bracket Mount
  • Voltage:
    165 VAC