- PSU12435
PSU12435
Cornell Dubilier
Aluminum Electrolytic - 124uF - Tolerance +20% - 220VAC/250VAC - 46.0 x 111.1mm - Bracket Mount - Dual Quick Connect - 65°C
Description
Search Keywords: PSU12435
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Cornell Dubilier
Part No:PSU12435
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8532100000
COO:US
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
64 -
Capacitance Value:124 uF
Tolerance:20 %
Operating Temperature:-40 to 65 °C
Mounting:Bracket Mount
Voltage:220,250 VAC