- PSU12430A
PSU12430A
Cornell Dubilier
Aluminum Electrolytic - 124uF - Tolerance +20% - 330VAC - 52.4 x 111.1mm - Bracket Mount - Dual Quick Connect - 65°C
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
CARTON Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: PSU12430A
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Cornell Dubilier
Part No:PSU12430A
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8532100000
COO:US
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
5 -
Capacitance Value:124 uF
Tolerance:20 %
Operating Temperature:-40 to 65 °C
Mounting:Bracket Mount
Voltage:330 VAC