MLP331M400EB0D
Cornell Dubilier
Cap Aluminum Lytic 330uF 400V 20% (44.45 X 12.7 X 76.2mm) Screw Mount 0.53 Ohm 2100mA 2000h 85°C
RoHS Compliant
TRAY Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: MLP331M400EB0D
  • Supplier:
    Cornell Dubilier
  • Part No:
    MLP331M400EB0D
  • HTS:
  • COO:
    US
  • ECCN:
    EAR99
    8
  • Capacitance Value:
    330 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C
  • Mounting:
    Screw Mount
  • Size:
    44.45 x 12.7 x 76.2 mm
  • Termination Style:
    Hook Lead
  • Voltage:
    400 VDC