MLP143M035EB0D
Cornell Dubilier
Cap Aluminum Lytic 14000uF 35V 20% (44.45 X 12.7 X 76.2mm) Screw Mount 0.035 Ohm 8400mA 2000h 85A°C
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
TRAY Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: MLP143M035EB0D
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Cornell Dubilier
  • Part No:
    MLP143M035EB0D
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    US
  • ECCN:
    EAR99
    8
  • Capacitance Value:
    140002179uF
  • Tolerance:
    202203%
  • Operating Temperature:
    -55 to 85 °C
  • Mounting:
    Screw Mount2190
  • Size:
    44.45 x 12.7 x 76.2 mm
  • Termination Style:
    Hook Lead2202
  • Voltage:
    352205VDC