MC12FA470J-F
MC12FA470J-F
Cornell Dubilier
In Stock: 8,767
Minimum Order: 100
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
Mica Multilayer RF Capacitors - SMD - 47pf (+/-) 5% - 100VDC - 25ppm/°C - 1210
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Non-Compliant
Discontinued
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: MC12FA470J
  • Part No:
    MC12FA470J
  • RoHS:
    No
    EAR99
    1
  • Lead Pitch For Radial:
    N/R
  • Lead Diameter:
    N/R
  • Dimension:
    3.2 x 2.5 x 2(Max) mm
  • Capacitance Value:
    47 pF