MC08EA300J-F
MC08EA300J-F
Cornell Dubilier
In Stock: 0
Minimum Order: 175
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
Mica Multilayer RF Capacitors - SMD - 30pf (+/-) 5% - 100VDC - 50ppm/°C - 0802
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Non-Compliant
Discontinued
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: MC08EA300J
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Cornell Dubilier
  • Part No:
    MC08EA300J
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    No
  • HTS:
    1
  • Lead Pitch For Radial:
    N/R
  • Construction:
    Flat
  • Lead Diameter:
    N/R
  • Capacitance Value:
    30 pF