DPPM10S22K-F
Cornell Dubilier
Cap Film 0.022uF 1000V PP 10% (31 X 11 X 18.5mm) Radial 26.5mm 105°C
RoHS Compliant
BAG Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: DPPM10S22KF
  • Supplier:
    Cornell Dubilier
  • Part No:
    DPPM10S22K-F
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    100
  • Dielectric:
    PP
  • Voltage:
    1000,450 VDC|VAC
  • Capacitance Value:
    0.022 uF
  • Tolerance:
    10 %
  • Mounting:
    Through Hole
  • Termination Style:
    Radial
  • Size:
    31 x 11 x 18.5 mm