- DPP4S33K-F
DPP4S33K-F
Cornell Dubilier
Cap Film 0.033uF 400V PP 10% (19.5 X 10 X 17mm) Radial 15mm 105°C
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
BAG Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: DPP4S33KF
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Cornell Dubilier
Part No:DPP4S33K-F
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8532250070
COO:CN
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
500 -
Dielectric:PP
Voltage:400,250 VDC|VAC
Capacitance Value:0.033 uF
Tolerance:10 %
Mounting:Through Hole
Termination Style:Radial
Size:19.5 x 10 x 17 mm