DPM2W4P7K-F
DPM2W4P7K-F
Cornell Dubilier
In Stock: 0
Minimum Order: 250
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
Cap Film 4.7uF 250V PP 10% (47 X 20 X 30mm) Radial 40mm 105°C
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Non-Compliant
Discontinued
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: DPM2W4P7K
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Cornell Dubilier
  • Part No:
    DPM2W4P7K
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    No
  • HTS:
    1
  • Dielectric:
    PP
  • Voltage:
    250,160 VDC|VAC
  • Capacitance Value:
    4.7 uF
  • Tolerance:
    10 %
  • Mounting:
    Through Hole
  • Termination Style:
    Radial
  • Size:
    47 x 20 x 30 mm